Natura w angielskim wydaniu w Warszawie. ​

Gdy dotarliśmy na inwentaryzację to zastaliśmy piękny, stary dom i gąszcz pozostawionej samej sobie zieleni. Choć roślinność była zaniedbana, to klimat miejsca był cudowny i miał ogromny potencjał. Inwestorka również czuła magię tego miejsca i współpraca zaowocowała ciekawą aranżacją. Projekt tworzyliśmy razem z Anną Czarnecką, projektantką z Art Garden.

Oprócz tego, że ogród przenosi nas w bajkowy nastrój, to jest niezwykle użyteczny, ekologiczny i inspirowany naturą. Nie zabrakło miejsca na uprawnianie ziół i warzyw (szklarnia, skrzynie warzywne, krzewy owocowe wkomponowane w rabaty ozdobne), jak i elementów przyjaznych owadom i ptakom (poidełka, rośliny miododajne, drzewa i krzewy których owoce są uwielbiane przez ptaki). W ogrodzie występują naturale materiały – drewno, kamień, kora, a do podlewania warzyw będzie używana deszczówka.

Otoczenie domu zostało potraktowane jako jego kontynuacja, czyli miejsce gdzie spędza się większość czasu w okresie letnim i jest tam wszystko co potrzebne. W ogrodzie znajduje się zewnętrzna „kuchnia”, gdzie można przygotowywać przetwory z tego czym obrodził ogród (owoce derenia, żurawina, borówka, rokitnik, malina, jarząb, cytryniec, morwa, głóg) , piec w którym można upiec chleb, dodatkowo podest do jogi, przestronny taras ze stołem, palenisko i inne kąciki wypoczynkowe. 

Ogród jest naturalistyczny i rustykalny, to prawdziwa oaza zieleni w betonowym mieście…

Poniżej projekt ogrodu w Warszawie: