Ogród w Pomiechówku to miejsce, które ciągle tętni życiem.​

Jest to przestrzeń niezwykle plastyczna, każdego roku zachodzą tu ogromne zmiany i metamorfozy. Sama obserwacja ogrodu oraz jego ewolucja daje ogromną satysfakcję. Założeniem koncepcji była zmienność oraz możliwość wprowadzania zmian. Efekt został osiągnięty i ogród w każdym sezonie wegetacyjnym, i o każdej porze roku wygląda zupełnie inaczej. 

Kompozycja roślinna w dużym stopniu składa się z bylin. To właśnie one sprawiają, że miejsce jest pełne koloru i dynamiki. Ogród ma powierzchnię ok. 800 m2, ale dzięki bogactwu gatunków i odmian roślin zasługuje na miano mikro-ogrodu botanicznego. W ogrodzie można wyróżnić kilka wnętrz tematycznych (m.in. rosarium, wyspa z traw ozdobnych, ogród skalny, strefy wypoczynkowe). Dzięki tym przestrzeniom aranżacja nie jest monotonna, a jednocześnie tworzy spójną całość z drugą częścią założenia (ok. 600 m2) na której znajduje się budynek mieszkalny.

Ogród utrzymany jest w stylu naturalistycznym, z elementami ogrodu rustykalnego. Jest prawdziwą oazą zieleni i miejscem, które tętni życiem – stanowi schronienie dla małych stworzeń, jest chętnie odwiedzany przez pszczoły, motyle, ptaki i jeże. 

2020. Ogród bylinowy to taki, który nigdy się nie nudzi…

2018. Ogród cały czas ewoluuje. W 3 roku po realizacji założenia byliny pięknie wypełniły rabaty, krzewy nabrały oczekiwanej formy – całość stworzyła wymarzony ogród

Już rok po założeniu uwidaczniał się charakter ogrodu

Choć trudno to sobie teraz wyobrazić to przed założeniem ogród wyglądał tak…