Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

Ogród w Pomiechówku to miejsce, które ciągle tętni życiem.

Jest to przestrzeń niezwykle plastyczna, każdego roku zachodzą tu ogromne zmiany i metamorfozy. Sama obserwacja ogrodu oraz jego ewolucja daje ogromną satysfakcję. Założeniem koncepcji była zmienność oraz możliwość wprowadzania zmian. Efekt został osiągnięty i ogród w każdym sezonie wegetacyjnym, i o każdej porze roku wygląda zupełnie inaczej. 

Kompozycja roślinna w dużym stopniu składa się z bylin. To właśnie one sprawiają, że miejsce jest pełne koloru i dynamiki. Ogród ma powierzchnię ok. 800 m2, ale dzięki bogactwu gatunków i odmian roślin zasługuje na miano mikro-ogrodu botanicznego. W ogrodzie można wyróżnić kilka wnętrz tematycznych (m.in. rosarium, wyspa z traw ozdobnych, ogród skalny, strefy wypoczynkowe). Dzięki tym przestrzeniom aranżacja nie jest monotonna, a jednocześnie tworzy spójną całość z drugą częścią założenia (ok. 600 m2) na której znajduje się budynek mieszkalny.

Ogród utrzymany jest w stylu naturalistycznym, z elementami ogrodu rustykalnego. Jest prawdziwą oazą zieleni i miejscem, które tętni życiem - stanowi schronienie dla małych stworzeń, jest chętnie odwiedzany przez pszczoły, motyle, ptaki i jeże. 

 

 

Ogród cały czas ewoluuje. W 3 roku po realizacji założenia byliny pięknie wypełniły rabaty, krzewy nabrały oczekiwanej formy - całość stworzyła wymarzony ogród

Już rok po założeniu uwidaczniał się charakter ogrodu

 Choć trudno to sobie teraz wyobrazić, to ogród na początku wyglądał tak...

Polityka dotycząca plików cookies

Ten serwis korzysta z plików cookies do przechowywania informacji na twoim komputerze.

Czy akceptujesz?