Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

XX Festiwal Nauki i MM.Krajobrazy

Opublikowany 2016/10/11

Jubileuszowa edycja Festiwalu Nauki!

W ostatni weekend września spotkaliśmy się na jubileuszowym XX Festiwalu Nauki 
w Pałacu w Jabłonnie.

MM. Krajobrazy miały okazję być jednym z 40-stu współorganizatorów tego niezwykle ciekawego wydarzenia. Rozmawialiśmy
o różach, ogrodach i pielęgnacji roślin… Poznaliśmy wielu przesympatycznych ludzi i pasjonatów zieleni.

Festiwal oferował liczne atrakcje, ciekawe i różnorodne spotkania i wykłady. Każdy kto zdecydował się spędzić ten słoneczny weekend na Festiwalu Nauki nie zawiódł się i z pewnością znalazł dla siebie coś interesującego.

 

Nasze stanowisko upiększyły róże pochodzące ze Szkółki RosaĆwik, które wzbudzały zainteresowanie odwiedzających nie tylko różnorodnymi kolorami, ale też niesamowitym zapachem. Róże dużymi krokami wracają do ogrodów, klienci coraz częściej marzą
o posiadaniu rosarium przeznaczając na to najbardziej wyeksponowane miejsce w ogrodzie. Nie ma co się dziwić…przecież róża to królowa kwiatów!

 

MM.Krajobrazy to opiekuni pałacowych róż, więc nic dziwnego, że na Festiwalu prezentowaliśmy temat „W ogrodzie różanym…”.
Z ogromną też przyjemnością zapoznaliśmy się z historią założenia pałacowego w Jabłonnie, którą zaprezentowało Towarzystwo Przyjaciół Legionowa. Wykład pt. „Rezydencja w Jabłonnie – unikalny zabytek ogrodowy” przedstawiła Pani Bożena Mańk, oczywiście w niezwykle klimatycznym i wytwornym pałacowym wnętrzu.

 

Projekt urządzenia parku w Jabłonnie autorstwa Gerarda CiołkaProjekt urządzenia parku w Jabłonnie autorstwa Gerarda Ciołka

 

 

Sala balowa w Pałacu w JabłonnieSala balowa w Pałacu w Jabłonnie

 

W trakcie tych dwóch dni Festiwalu nauczyliśmy się jak ratować ludzkie życie dzięki Warszawskiemu Uniwersytetowi Medycznemu
i pokazowi „4Life – jak udzielać pierwszej pomocy”.

 

Odwiedziliśmy zaprzyjaźnionych leśników z Nadleśnictwa Jabłonna, którzy opowiadali o nowoczesnym leśnictwie oraz edukowali
i zabawiali najmłodszych uczestników.

Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe, Nadleśnictwo Jabłonna zawsze zapewnia najciekawsze atrakcje dla dzieci :)Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe, Nadleśnictwo Jabłonna zawsze zapewnia najciekawsze atrakcje dla dzieci :)

 

 

Nasi festiwalowi sąsiedzi, czyli Ogród Botaniczny z Powsina uraczył nas przesmacznymi owocami głogu miękkiego, derenia jadalnego czy też rokitnika opowiadając o drzewach i krzewach w służbie zdrowia ludzkiego. A Pasieka 'Miodomilowy Las' pokazała jak żyją pszczółki :)

 

PAN Ogród Botaniczny - Centrum Zachowania Różnorodności Biologicznej w Powsinie
PAN Ogród Botaniczny - Centrum Zachowania Różnorodności Biologicznej w Powsinie

 

asieka 'Miodomilowy Las' zaprezentowała "Wszystko co chcielibyście wiedzieć o pszczołach"asieka 'Miodomilowy Las' zaprezentowała "Wszystko co chcielibyście wiedzieć o pszczołach"

 

A skoro już mieliśmy zaszczyt przebywać w królewskim otoczeniu, to kto zabroni choć przez chwilę poczuć się jak prawdziwy król?.. ;)

"Ukryte w królewskich obrazach", czyli tajemnice Zamku Królewskiego w Warszawie"Ukryte w królewskich obrazach", czyli tajemnice Zamku Królewskiego w Warszawie

 

 

 

Tekst i foto: Magdalena Możdżeń 
MM.Krajobrazy